8 maja 2016 r. Wniebowstąpienie Pańskie

Opublikowane przez Proboszcz w dniu

1. Ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone są na Seminarium Duchowne.

2. Ze względu na Wniebowstąpienie Pańskie liturgiczna uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika przypadająca 8 maja przeniesiona została na jutro. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy życzenia zdrowia, błogosławieństwa Bożego i opieki św. patrona.

3. W najbliższy czwartek 12 maja zmiana godziny Mszy św. Zamiast Mszy porannej będzie Msza św. po południu o godz. 19.00.

4. Zapraszamy na nabożeństwa majowe, które odprawiane są w tygodniu bezpośrednio po Mszy św., a w niedziele i święta po Mszy o godz. 11.00.

5. W przyszłą niedzielę 15 maja będziemy obchodzić Uroczystość Zesłania Ducha Świętego, czyli Zielone Świątki Kończy się okres komunii świętej wielkanocnej. Gdyby ktoś jeszcze nie zdążył przystąpić do sakramentu pokuty został na to ostatni tydzień.

6. Dziękujemy wszystkim osobom i rodzinom, które w tym roku dokonały już wpłaty
na sprzątanie, środki czystości i kwiaty w kościele. Prosimy pozostałych o przekazanie zadeklarowanej na ten cel kwoty.

7. Starosta Wołomiński Kazimierz Rakowski serdecznie zaprasza mieszkańców powiatu wołomińskiego na „ Majówkę w Chrzęsnem -spotkanie z historią” do pałacu w Chrzęsnem /gm.Tłuszcz/, która odbędzie się w sobotę 21 i w niedzielę 22 maja. Wydarzenie objął patronatem ks. Arcybiskup Henryk Hoser. Szczegółowe informacje zamieszczone są na plakatach, banerach oraz na stronie internetowej powiatu.

Intencje mszalne w tym tygodniu:

ndz 8.V   Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego
g. 9.00   + Stanisława Jusińskiego
g. 11.00  + Roberta Sołowieja

pn 9. V  Uroczystość św. Stanisława biskupa i męczennika
g. 19.00 + Anny, Zygmunta i Jadwigi Liszewskich

wt 10. V
g. 7.00 wolna

śr 11. V
g. 19.00 wolna

czw 12. V
g. 19.00 + Zofii Rusiniak w 7 r. śm. oraz Leszka Rusiniaka

pt 13. V
g. 19.00 Dziękczynno-błagalna według intencji ofiarodawcy

sob 14. V
g. 19.00 + Franciszka Karasiewicza w 5 r. śm.

ndz 15. V  Uroczystość Zesłania Ducha Świętego
g. 9.00   + Stanisławy Krysik
g. 11.00  + Stanisława i Zofii Mianowskich