13 marca 2016 r. V Niedziela Wielkiego Postu

Opublikowane przez Proboszcz w dniu

 

  1. Zapowiedzi przedmałżeńskie: sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Adam Stanisław Zarychta, kawaler z par. św. Szczepana w Raszynie i Karolina Wypyska, panna z par. św. Stanisława  w Załubicach – zapowiedź II. Polecamy tych narzeczonych modlitwie wiernych. Jeśli ktoś zna przeszkody miedzy  nimi istniejące prosimy o zgłoszenie tego do kancelarii parafialnej.
  1. Dzisiaj i w następną niedzielę 20 marca przedstawiciele Rady Parafialnej po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będą zbierać ofiary na kwiaty do grobu Pana Jezusa. Można też złożyć ofiarę osobiście do księdza. Za wszystkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
  1. Dzisiaj też o godz. 12.30 w budynku OSP w Kuligowie nadzwyczajne ogólne zebranie członków Wspólnoty Gruntowej. Celem zebrania jest dyskusja i podjęcie uchwały w sprawie dofinansowania zakupu samochodu pożarniczego dla OSP w Kuligowie w kwocie 30 tys. złotych.
  1. Dziękujemy za świadectwo wiary tym, którzy uczestniczyli w parafialnych rekolekcjach i przystąpili do spowiedzi świętej. Wszystkich, którzy uczestniczyć w rekolekcjach nie mogli zachęcamy do przyjęcia sakramentu pokuty przed świętami Zmartwychwstania.
  1. W dniach od 13 do 15 marca ks. proboszcz będzie prowadził rekolekcje w Rajszewie. Z tej racji w poniedziałek 14 marca Msza św. będzie nie o godz. 18.00,  ale wyjątkowo o 7.00 rano.
  1. Ze względu na spowiedź w Woli Rasztowskiej Msza św. imieninowa w intencji ks. Proboszcza zostanie odprawiona dzień wcześniej, w środę  16 marca o godz. 18.00.
  1. W sobotę 19 marca przypada uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki świętego patrona.
  1. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30. Gorzkie żale w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.
  2. Przyszłą niedziela 20 marca to już Niedziela Palmowa. Przynosimy do kościoła palmy, które w czasie liturgii zostaną poświęcone.

Intencje mszalne w tym tygodniu:

ndz    13. III   V Niedziela Wielkiego Postu
godz. 9.00    + Heleny Kibil
godz. 11.00   + Kazimierza i Pawła Żochowskich

pn       14.  III
godz.  7.00   wolna

wt       15.  III
godz.   7.00   wolna

śr        16.  III
godz.   18.00  W intencji ks. proboszcza z racji imienin

czw     17. III
godz.   7.00   wolna

pt         18. III
godz.   18.00  rez. p. Załęska

sob       19. III   Uroczystość św. Józefa oblubieńca NM
godz.   18.00  rez. p. Kuligowski

ndz      1. III     V  Niedziela  Palmowa Męki Pańskiej
godz.   9.00   rez. p.Gałecka
godz.   11.00   + Tadeusza Mianowskiego w 1 r. śm.