6 marca 2016 r. IV Niedziela Wielkiego Postu

Opublikowane przez Proboszcz w dniu

1. Zapowiedzi przedmałżeńskie. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Adam Stanisław Zarychta, kawaler z par. św. Szczepana w Raszynie i Karolina Wypyska, panna z par. św. Stanisława w Załubicach – zapowiedź I. Polecamy tych narzeczonych modlitwie wiernych, a jeśli ktoś zna przeszkody miedzy nimi istniejące prosimy o zgłoszenie tego do kancelarii parafialnej.

2. W środę 9 marca ze względu na spowiedź w Radzyminie Msza św. będzie odprawiona nie jak zwykle o 18.00, ale wyjątkowo o 7.00.

3. W czwartek 10 marca rozpoczynają się w naszej parafii rekolekcje wielkopostne, które poprowadzi ks. Wojciech Kraiński proboszcz z Choszczówki Stojeckiej. Będą trwały przez trzy dni do soboty włącznie. Każdego dnia Msze święte z nauką rekolekcyjną i możliwością spowiedzi o godz. 11.00 i 18.00. / W czwartek i piątek będzie dwóch zaproszonych spowiedników, w sobotę jeden. / W sobotę na Mszę św. o godz. 11.00 szczególnie zapraszamy chorych. Tych którzy nie mogą przybyć do kościoła proszę o zgłaszanie na indywidualne wizyty w domu, aby na Wielkanoc nikt nie został bez spowiedzi i komunii św. W roku miłosierdzia korzystajmy z łaski Bożej i nie odkładajmy w czasie pojednania ze Zbawicielem.

4. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30. Gorzkie żale w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.

5. Zbiórka na kwiaty do grobu Pana Jezusa będzie miała następującą formę. Przez dwie najbliższe niedziele 13 i 20 marca przedstawiciele Rady Parafialnej po Mszach św. przy wyjściu z kościoła będą zbierać na ten cel ofiary. Jeśli komuś będzie wygodniej można też złożyć ofiarę osobiście do księdza.

6. Zarząd Wspólnoty Gruntowej wsi Kuligów zwołuje nadzwyczajne ogólne zebranie członków Wspólnoty Gruntowej w przyszłą niedzielę 13 marca o godz. 12.30 w budynku OSP w Kuligowie. Celem zebrania jest dyskusja i podjęcie uchwały w sprawie dofinansowania zakupu samochodu pożarniczego dla OSP w Kuligowie w kwocie 30 000 złotych.

7. Gminne Centrum Kultury w Dąbrówce zaprasza wszystkich mieszkańców na Rodzinne Warsztaty Wielkanocne. Spotkanie odbędzie się w niedzielę 13 marca w godz. 15.00 – 18.00. W programie tworzenie palm wielkanocnych, ozdabianie pisanek różnymi technikami, układanie stroików świątecznych, warsztaty wycinanek oraz malowanie na porcelanie.
Więcej informacji na stronie internetowej GCK oraz na Facebooku.

Intencje mszalne:

ndz 6. III,  IV Niedziela Wielkiego Postu
g. 9.00    + Heleny Wiktorowicz
g. 11.00   + Kazimiery Frączak

pn 7.  III
g. 18.00   wolna

wt 8.  III
g.  7.00   wolna

śr 9.  III
g.   7.00  wolna


PARAFIALNE  REKOLEKCJE WIELKOPOSTNE

czw 10. III
g. 11.00 O nawrócenie i wyjście z nałogu dla syna
g. 18.00 wolna

pt 11. III
g. 11.00  O zdrowie, błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Anny i Mariana Kosteckich, dla ich dzieci i wnuków
g.18.00  + rodziców Piwowarskich, oraz Mieczysława Załęskiego

sob 12. III
g. 11.00  + Kazimierza Łazickiego, Adama Getka, Adama Bogusławskiego
g. 18.00  wolna

ndz 13. III, V  niedziela  Wielkiego Postu
g. 9.00   + Heleny Kibil
g. 11.00  + Kazimierza i Pawła Żochowskich