28 lutego 2016 r. III Niedziela Wielkiego Postu

1. Bóg zapłać wszystkim, którzy w zeszłą niedzielę włączyli się w zbiórkę ofiar na misje. Zebraliśmy 244 złote.

2. We wtorek 1 marca Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Pamiętajmy o nich i o sprawie o którą walczyli w naszych modlitwach.

3. Najbliższa środa 2 marca to I środa miesiąca. Z tej racji o godz. 18.00 Msza święta za wszystkich zmarłych poleconych nam w wypominkach.

4. W piątek 4 marca święto św. Kazimierza Królewicza. Wszystkim solenizantom i solenizantkom składamy serdeczne życzenia Bożego błogosławieństwa i opieki świętego patrona. Jest to też I piątek miesiąca. Spowiedź od godz. 17.15.

5. W sobotę 5 marca ze względu na spowiedź w Załubicach zmiana godziny Mszy św. Zamiast jak zwykle o 18.00 Msza św. w sobotę będzie o 7.00.

6. W tym tygodniu będzie też nadzwyczajna możliwość spowiedzi w Radzyminie. Zgodnie z sugestią Ojca Świętego Franciszka, również w naszej Diecezji będziemy przeżywać inicjatywę „24 godziny dla Pana”. Czas od piątku 4 marca, od godz. 15.00 do soboty 5 marca również do godz. 15.00 będzie szczególną okazją do przeżycia Sakramentu Pokuty i Pojednania, sprawowanego przez pełną dobę w wybranych świątyniach. W naszym dekanacie taką świątynią będzie kolegiata w Radzyminie.

7. Zapraszamy do udziału w wielkopostnych nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30. Gorzkie żale w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.

8. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się 10, 11 i 12 marca; w czwartek, piątek i sobotę przed V niedzielą Wielkiego Postu. Każdego dnia będą dwie Msze św. z nauką rekolekcyjną o godz. 11.00 i 18.00 oraz możliwość spowiedzi. Rekolekcje poprowadzi ks. Wojciech Kraiński proboszcz z Choszczówki Stojeckiej. Włączmy to wydarzenie do naszych planów i do naszej modlitwy.

Intencje mszalne:

ndz 28. II
III Niedziela Wielkiego Postu

g. 9.00   + Romana w dniu imienin i Jadwigi Kostrzewów oraz o udaną rehabilitację i szybki powrót do zdrowia dla pani Agnieszki Nowińskiej
g. 11.00  + Janiny Wiśniewskiej – gregoriańska 28

pn 29. II
g. 18.00 + Janiny Wiśniewskiej – gregoriańska 29

wt 1. III
g. 7.00 + Janiny Wiśniewskiej – gregoriańska 30

śr 2. III
g. 18.00 + Za wszystkich zmarłych poleconych w wypominkach

czw 3. III