14 lutego 2016 r. I Niedziela Wielkiego Postu

1. Dzisiaj we wszystkich parafiach naszej diecezji po Mszach Świętych zbiórka do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci. Za tydzień zbiórka na dzieło misyjne „ Ad gentes”.

2. W Środę Popielcową rozpoczęliśmy liturgiczny okres Wielkiego Postu czas duchowej odnowy oraz przygotowania do obchodu Paschy i Świąt Wielkanocnych. Zapraszamy
do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30, Gorzkie żale w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00.

3. Rekolekcje wielkopostne w naszej parafii odbędą się 10, 11 i 12 marca; w czwartek, piątek i sobotę przed V niedzielą Wielkiego Postu. Każdego dnia będą dwie Msze św.
z nauką rekolekcyjną o godz. 11.00 i 18.00 oraz możliwość spowiedzi. Rekolekcje poprowadzi ks. Wojciech Kraiński proboszcz z Choszczówki Stojeckiej.
Włączmy to wydarzenie do naszych planów i do naszej modlitwy.

4. W niedalekiej przyszłości Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zorganizuje
na naszym terenie zbiórkę elektrośmieci tzn. zużytego sprzętu elektrycznego
i elektronicznego.

Oddając np. niepotrzebny telewizor, komputer, monitor, drukarkę, pralkę, lodówkę, telefon itp. możemy pozbyć się kłopotu, a zarazem dołożyć swoją cegiełkę do akcji niesienia pomocy ludziom będącym w potrzebie na całym świecie.

O dokładnym czasie i miejscu tej zbiórki zostaniemy jeszcze poinformowani.

Intencje mszalne:

ndz 14. II I Niedziela Wielkiego Postu