7 lutego 2016 r. V niedziela zwykła

Opublikowane przez Proboszcz w dniu

1. Dzisiaj z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna.

2. Najbliższa środa 10 lutego to już Środa Popielcowa. Msze św. w naszym kościele o godz. 10.00 i 18.00.

3. Rozpoczynamy liturgiczny okres Wielkiego Postu – duchowego przygotowania do obchodu Paschy i Świąt Wielkanocnych Zapraszamy do udziału w nabożeństwach ku czci Męki Pańskiej. Droga krzyżowa w piątki o godz. 17.30, Gorzkie żale w niedziele po Mszy św. o godz. 11.00

4. Przypominamy przepisy postne. — Wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych obowiązuje wszystkich, którzy ukończyli 14 rok życia we wszystkie piątki roku i Środę Popielcową – Post ścisły czyli ilościowy obowiązuje w Środę Popielcową i w Wielki Piątek wszystkich, pomiędzy 18 a 60 rokiem życia. Przepisy postne nie obowiązują ludzi chorych. Uzasadniona niemożliwość ich zachowania np. korzystanie z formy zbiorowego żywienia wymaga od chrześcijanina podjęcia innych form pokuty

5. W przyszłą niedzielę 14 lutego we wszystkich parafiach naszej diecezji po Mszach Świętych ks. biskup ordynariusz zarządził zbiórkę do puszek Caritas na leczenie i rehabilitację chorych dzieci.

6. W niedalekiej przyszłości Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie zorganizuje na naszym terenie zbiórkę elektrośmieci tzn. zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego. Oddając np. niepotrzebny telewizor, komputer, monitor, drukarkę, pralkę, lodówkę, telefon itp. możemy pozbyć się kłopotu, a zarazem dołożyć swoją cegiełkę do akcji niesienia pomocy ludziom będącym w potrzebie na całym świecie. O dokładnym czasie i miejscu tej zbiórki zostaniemy poinformowani niebawem.
Intencje mszalne:

ndz 7. II V niedziela zwykła
g. 9.00 + Janiny Wiśniewskiej – gregoriańska 7
g. 11.00  + Haliny Augustyniak w 11 r. śm., Anny i Aleksandra Augustyniak, dziadków Kuleszów

pn 8. II
g. 18.00 + Janiny Wiśniewskiej – gregoriańska 8

wt 9. II
g. 18.00 + Janiny Wiśniewskiej – gregoriańska 9

śr 10. II   Środa Popielcowa
g. 10.00 + Mieczysława Łaszcz w 30 dni od śmierci
g. 18.00 + Janiny Wiśniewskiej – gregoriańska 10

czw 11. II
g. 7.00 + Janiny Wiśniewskiej – gregoriańska 11

pt 12. II
g. 18.00 + Janiny Wiśniewskiej – gregoriańska 12

sob 13. II
g. 18.00 + Janiny Wiśniewskiej – gregoriańska 13

ndz 14. II   I niedziela Wielkiego Postu
g. 9.00   + Marianny, Stanisława, Jadwigi, Jerzego Mianowskich
g. 11.00  rez. p. Żochowska