24 styczeń 2016 r. III niedziela zwykła

Opublikowane przez Proboszcz w dniu

1. Zakończyliśmy w naszej parafii wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Jeśli ktoś nie mógł przyjąć księdza w wyznaczonym terminie lub nie został objęty planem odwiedzin a chciałby otrzymać w swoim domu błogosławieństwo Boże na Nowy Rok proszę o kontakt w celu określenia terminu spotkania. ​​
2. Rocznicę I komunii św. razem z dziećmi i ich rodzinami będziemy w naszej parafii przeżywać w niedzielę 29 maja na Mszy św. o godz. 11.00.​​​​
3. W tym tygodniu od jutra do piątku włącznie Msze św. w naszym kościele tylko rano o godz. 7.00. Zmiana wynika z prośby ks. proboszcza Andrzeja Legutki o pomoc w przeprowadzeniu kolędy w parafii Józefów. ​​​​W sobotę Msza św. o godz. 18.00.
​​
4. Ogłoszenie Urzędu Gminy w Dąbrówce :
Wolontariusze Fundacji „Wspólnie przeciw Białaczce” zwrócili się do Wójta Gminy Dąbrówka z prośbą o pomoc w zorganizowaniu Dnia Dawcy Szpiku w Dąbrówce. W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Dla wielu osób jedyną szansą na życie jest przeszczep szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. W związku z tym dzisiaj 24 stycznia w godzinach 10.00 – 16.00 w budynku Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców. ​​​​​W akcji mogą wziąć udział zdrowe osoby w wieku 18-55 lat, które zostaną bezpłatnie zarejestrowane w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych prowadzonej przez Fundację. Rejestracja zajmuje kilka minut i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. ​​​​​​​​​​​​Aby zachęcić Państwa do odwiedzenia Gminnego Centrum Kultury i udziału w akcji o godz. 13.30 zapraszamy dzieci z rodzicami na projekcję filmową, natomiast dorosłych mieszkańców zapraszamy o godz. 16.00 na koncert pt. „Spotkanie z Warszawą w piosence” w wykonaniu Warszawskiej Kapeli z Targówka. WSTĘP WOLNY! Z każdym nowym zarejestrowanym potencjalnym Dawcą wzrasta szansa na pokonanie raka. W krótkim czasie może okazać się, że to właśnie Ty uratujesz komuś życie. Więcej informacji na stronach Urzędu Gminy, GCK oraz na facebook’u.
Intencje mszalne:

ndz 24. I III niedziela zwykła ​​​​​​​​​​
g. 9.00 + Stanisława Jusińskiego
g. 11.00 + Haliny i Teodora Miecznikowskich

pn 25. I g. 7.00 + Antoniny i Tomasza Kloch – gregoriańska 25
​​
wt 26. I g. 7.00 + Antoniny i Tomasza Kloch – gregoriańska 26​​

śr 27. I g. 7.00 + Antoniny i Tomasza Kloch – gregoriańska 27​​​​​​​ ​​
czw 28. I g. 7.00 + Antoniny i Tomasza Kloch – gregoriańska 28

pt 29. I g. 7.00 + Antoniny i Tomasza Kloch – gregoriańska 29

sob 30. I g. 18.00 + Antoniny i Tomasza Kloch – gregoriańska 30 ​​

ndz 31. I IV niedziela zwykła​​​​​​​​​​
g. 9.00 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Tomasza ​​​ Paszkowskiego z racji urodzin oraz jego żony Agnieszki
g. 11.00 + Julianny i Kazimierza Dąbrowskich, Stefana i Teresy ​​​​Dygnos