17 styczeń 2016 r. II niedziela zwykła

Opublikowane przez Proboszcz w dniu

1. Diecezja Warszawsko-Praska powołała do istnienia nowe medium: telewizję internetową Salve TV. Przyszła niedziela, 24 stycznia będzie dniem oficjalnego rozpoczęcia jej działalności. Programy tej telewizji będą dostępne na stronie www.salvetv.pl oraz na kanale You Tube.

2. Zakończyliśmy w naszej parafii wizyty duszpasterskie zwane kolędą. Jeśli ktoś nie mógł przyjąć księdza w wyznaczonym terminie lub
nie został objęty planem odwiedzin a chciałby otrzymać w swoim domu błogosławieństwo Boże na Nowy Rok proszę o kontakt w celu określenia terminu spotkania.

3. Rozpoczyna się kolejny Tydzień Modlitw o jedność chrześcijan. Włączmy również tę intencje do swoich osobistych pacierzy.

4. Rocznicę I komunii św. razem z dziećmi i ich rodzinami będziemy w naszej parafii przeżywać w niedzielę 29 maja na Mszy św. o godz. 11.00.

5. W tym tygodniu od jutra do piątku włącznie Msze św. w naszym kościele tylko rano o godz. 7.00. Zmiana wynika z prośby ks. Dziekana
o pomoc w przeprowadzeniu kolędy w Radzyminie. W sobotę Msza św. o godz. 18.00.

6. Wszystkim babciom i dziadkom w przededniu ich święta życzymy dużo miłości i wdzięczności od wnuków, dużo zdrowia, cierpliwości, szacunku bliskich i opieki patronów św. Joachima i św. Anny – dziadków Pana Jezusa.

7. Dzieci i rodziców serdecznie zapraszamy dziś /17.01.2016/ o godz. 17.00 do Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce na koncert karnawałowy w wykonaniu sekcji wokalnej pt. „ Alicja w Krainie Baśni”. Wstęp wolny.

8. Ogłoszenie Urzędu Gminy w Dąbrówce :
Wolontariusze Fundacji „Wspólnie przeciw Białaczce” zwrócili się do Wójta Gminy Dąbrówka z prośbą o pomoc w zorganizowaniu Dnia Dawcy Szpiku w Dąbrówce. W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Dla wielu osób jedyną szansą na życie jest przeszczep szpiku lub komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. W związku z tym 24 stycznia 2016 r. (w niedzielę) w godzinach 10.00 – 16.00 w budynku Gminnego Centrum Kultury w Dąbrówce odbędzie się akcja rejestracji potencjalnych Dawców. W akcji mogą wziąć udział zdrowe osoby w wieku 18-55 lat, które zostaną bezpłatnie zarejestrowane w bazie potencjalnych dawców komórek macierzystych prowadzonej przez Fundację. Rejestracja zajmuje kilka minut i polega na przeprowadzeniu wstępnego wywiadu, wypełnieniu formularza z danymi osobowymi oraz pobraniu wymazu z błony śluzowej z wewnętrznej strony policzka. Aby zachęcić Państwa do odwiedzenia Gminnego Centrum Kultury i udziału w akcji o godz. 13.30 zapraszamy dzieci z rodzicami na projekcję filmową, natomiast dorosłych mieszkańców zapraszamy o godz. 16.00 na koncert pt. „Spotkanie z Warszawą w piosence” w wykonaniu Warszawskiej Kapeli z Targówka. WSTĘP WOLNY! Z każdym nowym zarejestrowanym potencjalnym Dawcą wzrasta szansa na pokonanie raka. W krótkim czasie może okazać się, że to właśnie Ty uratujesz komuś życie. Więcej informacji na stronach Urzędu Gminy, GCK oraz na facebook’u.

Intencje mszalne:

ndz 17. I II niedziela zwykła
g. 9.00 + Sylwestra w 7 r. śm., Tomasza, Marceli i Antoniego Sokólskich
g. 11.00 + Kazimierza Młoduchowskiego w 5 r. śm

pn 18. I g. 7.00 + Antoniny i Tomasza Kloch – gregoriańska 18

wt 19. I g. 7.00 + Antoniny i Tomasza Kloch – gregoriańska 19

śr 20. I g. 7.00 + Antoniny i Tomasza Kloch – gregoriańska 20
czw 21. I g. 7.00 + Antoniny i Tomasza Kloch – gregoriańska 21

pt 22. I g. 7.00 + Antoniny i Tomasza Kloch – gregoriańska 22

sob 23. I g. 18.00 rez. C. Kuligowski

ndz 24. I III niedziela zwykła
g. 9.00 + Stanisława Jusińskiego

g. 11.00 + Haliny i Teodora Miecznikowskich