3 styczeń 2016 r. II niedziela po Narodzeniu Pańskim

Opublikowane przez Proboszcz w dniu

1. Dziś I niedziela miesiąca. Z tej racji po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja eucharystyczna.

2. W środę 6 stycznia Uroczystość Objawienia Pańskiego zwana potocznie Świętem Trzech Króli. Jest to tzw. święto nakazane, w które zgodnie z przykazaniem kościelnym mamy obowiązek uczestniczyć we Mszy św. i powstrzymać się od prac niekoniecznych. Msze św. o godz. 9.00 i 11.00. Błogosławimy w tym dniu kadzidło i kredę a ofiary składane na tacę przeznaczone są na misje. ​​​​​​​​​​Tego dnia w naszym kościele o godz. 16.00 rozpocznie się Wieczór Trzech Króli. W programie Świąteczny Koncert Charytatywny w wykonaniu uczniów Akademii Pana Włodka oraz zaprzyjaźnionych solistów i zespołów. Gościem specjalnym będzie rysownik na żywo Piotr Karsznia. W czasie Wieczoru będzie można wesprzeć przytulisko dla zwierząt „Znajdki”. Serdecznie zapraszamy.​​​​​​​​​​

3. Wszystkim rodzinom, które przyjęły już księdza po kolędzie składam serdeczne podziękowania; za wspólną modlitwę, rozmowę, złożone ofiary oraz za poczęstunek. /Dzięki temu przytyłem dwa kilogramy/.​​​​​​​​

Plan kolędy na najbliższe dni:

Poniedziałek 4. I od godz. 10.00 ul. Radzymińska, Zakopiańska, Choinki, ​​​​​ Piwna i Sosnowa

Wtorek 5. I od godz. 10.00 ul. Serocka i Jagiellońska

Czwartek 7. I od godz. 10.00 ul. Nadbużańska, Okrężna, Klonowa, ​​​​​ Lipowa, Wierzbowa i Stokrotki

Piątek 8. I od godz. 10.00 ul. Warszawska /od strony Józefowa do kościoła/, ​​​​​​ Grobla i Topolowa

Sobota 9. I od godz. 10.00 ul. Wrzosowa, Kręta, Prosta i Kościelna

Po zakończeniu wizyty uprzejmie proszę o wskazanie księdzu drogi lub nawet podprowadzenie do sąsiedniej posesji. Jest to szczególnie potrzebne tam, gdzie domy są od siebie oddalone aby nie błądzić i nikogo nie opuścić.​​ Jeśli ktoś z ważnej przyczyny nie może przyjąć księdza w wyznaczonym terminie lub nie został uwzględniony w podanym harmonogramie bardzo proszę o osobisty kontakt w celu ustalenia daty spotkania.

Intencje mszalne:

ndz 3. I II niedziela po Narodzeniu Pańskim​​​​​​​​​​

g. 9.00 + Salomei i Bolesława Mianowskich

g. 11.00 + Antoniny i Tomasza Kloch – gregoriańska 3

pn 4. I g. 18.00 + Antoniny i Tomasza Kloch – gregoriańska 4

​​wt 5. I g. 18.00 + Antoniny i Tomasza Kloch – gregoriańska 5​​

śr 6. I Uroczystość Objawienia Pańskiego

g. 9.00 + Aleksandry i Mariana Kostrzębskich

g. 11.00 + za zmarłych poleconych w wypominkach​​​​​​​ ​​              

czw 7. I g. 18.00 + Antoniny i Tomasza Kloch – gregoriańska 7

pt 8. I g. 18.00 + Janiny, Józefa i Mariana Nagrodzkich

sob 9. I g. 18.00 O Błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Natalii ​​​​ z ​racji 18 rocznicy urodzin​​                                      

ndz 10. I Niedziela Chrztu Pańskiego​​​​​​​​​​

g. 9.00 + Antoniny i Tomasza Kloch – gregoriańska 10 

g. 11.00 + Ziutki Walesiak 

g. 13.00 Msza św. z udzieleniem sakramentu chrztu św.