20 grudzień 2015 r. IV niedziela Adwentu

1. Przed nami ostatnie dni adwentu. Zadbajmy o to, aby nasze dusze były w stanie łaski uświęcającej. Możliwość spowiedzi przed i po każdej Mszy św. aż do ostatnich rorat tzn. do 24 grudnia w wigilię rano.
  2. Osoby chore, które nie mogą przybyć do kościoła a chciałyby przed świętami wyspowiadać się i przyjąć Komunię świętą prosimy o zgłoszenie do ks. Proboszcza.
  3. Można jeszcze zaopatrzyć się w opłatki na stół wigilijny a także nabyć świecę Caritas wspierając Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  4. Tych, którzy w tym roku jeszcze nie zdążyli lub zapomnieli przekazać zadeklarowanej składki na sprzątanie kościoła prosimy o dopełnienie tego zobowiązania. Także i w ten sposób okażmy wzajemną solidarność i naszą troskę o dobro wspólne.
  5. W piątek 25 grudnia Uroczystość Narodzenia Pańskiego. Pasterka tradycyjnie o północy.Z racji uroczystości można spożywać pokarmy mięsne. W pierwszy i drugi dzień Bożego Narodzenia Msze św. według porządku niedzielnego tzn. o 9.00 i 11.00 Taca z pasterki przeznaczona jest na Fundusz Obrony Życia, a w drugi dzień Świąt na budowę nowych kościołów w diecezji.
  6. Wizyta duszpasterska – czyli kolęda w naszej parafii. To łaska wspólnej modlitwy i przyjęcia przez rodzinę Bożego błogosławieństwa. To także sposobność do rozmowy i budowania wspólnoty. Pamiętajmy o zapalonej świecy i wodzie święconej. Uchylona furtka niech będzie znakiem oczekiwania na kapłana.

Poniedziałek 28 XII od godz. 10.00
ul. Wojska Polskiego część I od Załubic w kierunku kościoła
do nr 58
do p. Jaworskich

Wtorek 29 XII od godz. 10.00

ul. Wojska Polskiego część II od nr 56 od p. Dąbrowskich do nr 27 do p. Załęskich

30. XII od godz. 10.00
ul. Wojska polskiego część III od nr 28 od p. Redlin do ul. Radzymińskiej

Sobota 2. I 2016 od godz. 10.00

ul. Załubicka, Cytrynowa i Zapolna

Gdyby ktoś z ważnej przyczyny nie mógł przyjąć księdza w wyznaczonym terminie
proszę o kontakt w celu ustalenia innej daty spotkania.

Intencje mszalne:

ndz 20. XII
III Niedziela Adwentu
g. 9.00
 O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla dzieci Alfredy, Elżbiety i Mirosława, dla wnuków Hanny, Jarka i Oli oraz w intencji ofiarodawców
g. 11.00 + Leonarda, Feliksy, Leonarda i Marianny Sosińskich

pn 21. XII
g. 18.00 + Lecha Osińskiego w 30 dzień po śmierci

wt 22. XII
g. 7.00 roraty za parafian

śr 23. XII
g. 18.00 roraty za parafian

czw 24. XII
g. 7.00 roraty za parafian

UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO
pt 25. XII
g. 24.00 PASTERKA za parafian
g. 9.00 + Romany Załęskiej
g.
g. 11.00 + Adama Getka

sob 26. XII
g. 9.00 rez. p. Ewa Dąbrowska
g. 11.00 + Mieczysława Załęskiego w 12 r. śm.

ndz 27. XII Niedziela św. Rodziny
g. 9.00 + Jadwigi i Romana w 12 r. śm. Kostrzewów