29 listopad 2015 r. I niedziela Adwentu

Opublikowane przez Proboszcz w dniu

  1. Dzisiejsza niedziela rozpoczyna liturgiczny okres Adwentu i nowy rok kościelny. Adwent ma podwójny charakter. Jest czasem przygotowania do Uroczystości Narodzenia Pańskiego przez którą wspominamy pierwsze przyjście Syna Bożego do ludzi. Równocześnie jest okresem oczekiwania powtórnego przyjścia Zbawiciela na końcu czasów. Z obu tych względów jest pobożnym i radosnym oczekiwaniem.
  2. W I niedzielę Adwentu rozpoczęliśmy nasze parafialne rekolekcje. Prowadzi dla nas ks. Andrzej Piotrowski z Dąbrówki. Msze św. z nauką rekolekcyjną dziś o godz. 9.00 i 11.00. Jutro w poniedziałek o godz.18.00   i pojutrze we wtorek także o godz. 18.00. Spowiedź święta w poniedziałek  i wtorek od godz. 17.45. Ta spowiedź rekolekcyjna może być także spowiedzią z I piątku miesiąca. Serdecznie wszystkich zapraszamy. Osoby chore, które chciałyby przed Bożym Narodzeniem przyjąć w domu sakramenty święte bliscy mogą już zgłaszać do ks. proboszcza.
  3. Msze św. ku czci Matki Bożej zwane roratami będą odprawiane codziennie z wyjątkiem niedzieli począwszy od najbliższej środy. Zapraszamy na nie z lampionami.
  4. Można już się zaopatrzyć w opłatki na stół wigilijny, które zostały pobłogosławione dla naszej wspólnoty parafialnej.
  5. Zachęcamy też do nabywania świec Caritas z których dochód przeznaczony jest na Wigilijne Dzieło Pomocy Dzieciom.
  6. Dziś taca na Seminarium Duchowne a za tydzień po mszach św. zbiórka do puszek na pomoc Kościołowi na wschodzie. Ofiary, które złożymy na tacę we wtorek będą natomiast naszym podziękowaniem ks. Andrzejowi za trud głoszenia rekolekcji.
  7. Zwyczajem lat minionych gdyby ktoś chciał i mógł ofiarować choinki na Bożonarodzeniowy wystrój kościoła prosimy o kontakt z ks. proboszczem
  8. Bardzo dziękuję Zarządowi i członkom Wspólnoty Gruntowej wsi Kuligów za przyznanie naszej parafii dotacji na zakup i montaż nowego pieca gazowego do budynku parafialnego. Wszystkim, którzy się do tego przyczynili składam serdeczne Bóg zapłać.
  9. W okresie Adwentu ze względu na rekolekcje i spowiedzi będą w naszym kościele zmiany godzin odprawiania Mszy św. Przepraszamy za to i w razie wątpliwości prosimy o sprawdzenie w gablocie lub na stronie internetowej parafii.
  10. W środę 2 XII z racji I środy miesiąca kolejna Msza św. za zmarłych poleconych w wypominkach o godz. 7.00

Intencje mszalne w tym tygodniu

REKOLEKCJE ADWENTOWE

ndz    29. XI      g. 9.00   + Aleksandra Augustyniaka – gregoriańska 15
11.00 + Janusza Pielaka i Henryka Dąbrowskiego

REKOLEKCJE ADWENTOWE

pn      30.  XI     g. 18.00  + Aleksandra Augustyniaka – gregoriańska 16

REKOLEKCJE ADWENTOWE

wt      1.  XII     g  18.00   + Aleksandra Augustyniaka – gregoriańska 17
śr       2.  XII     g. 7.00 roraty  +  za zmarłych poleconych w wypominkach
g. 18.00   + Aleksandra Augustyniaka – gregoriańska 18

czw    3. XII      g.  7.00 roraty + Aleksandra Augustyniaka – gregoriańska 19

pt       4. XII      g.  7.00 roraty + Aleksandra Augustyniaka – gregoriańska 2
g. 18.00    Msza o NSPJ za parafian

sob     5. XII      g.   7.00 roraty +  Aleksandra Augustyniaka – gregoriańska 21
nie ma Mszy św. wieczornej

ndz     6. XII     g.   9.30   rez. p. Ewa Dąbrowska
g.  11.00   + Stanisławy Bieleckiej i Romana Bieleckiego

Naszym parafianom i gościom życzymy dobrej niedzieli oraz błogosławionego tygodnia.

Parafia Matki Bożej Loretańskiej
Kościelna 2
05-254 Kuligów
Proboszcz ks. Zbigniew Kloch
tel. 29-758-00-30
mail: kancelaria@parafiakuligow.pl