11 październik 2015 r. 28 niedziela zwykła

Opublikowane przez Proboszcz w dniu

1. Obchodzimy dzisiaj XV Dzień Papieski pod hasłem Jan Paweł II – patron rodziny. To zaproszenie aby dzięki nauczaniu wielkiego miłośnika rodziny rozpoznawać swoje rodzinne powołanie i z jego realizacji czerpać szczęście i radość życia. Po Mszy św. będziemy mieli okazję wspomóc Fundację Dzieło Nowego Tysiąclecia składając do puszek dobrowolną ofiarę.
 

2. W Rzymie trwa synod biskupów na temat powołania i misji rodziny w Kościele i świecie współczesnym. Wspierajmy uczestników synodu swoją modlitwą, aby to spotkanie przyniosło umocnienie i światło także naszym rodzinom.

 3. Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej dzieci, dorosłych oraz młodzież. Różaniec codziennie po Mszy św., w niedzielę po Mszy o 11.00. Wspólne odmówienie różańca połączone z rozważaniem tajemnic / przy spełnieniu zwykłych warunków / umożliwia zyskanie łaski odpustu zupełnego.

 4. Można już zgłaszać swoich zmarłych na wypominki. Wypominki roczne oznaczają modlitwę za zmarłych w każdą niedzielę przed Mszą św. o godz. 11.00 oraz Mszę św. odprawianą w ich intencji w każdą pierwszą środę miesiąca. Wypominki jednorazowe to modlitwa w Uroczystość Wszystkich Świętych 1 listopada w czasie procesji na cmentarzu w Załubicach i w Dzień Zaduszny 2 listopada podczas Mszy św. w naszym kościele. / Z tyłu kościoła są przygotowane kartki, które można do tego wykorzystać/.

 5. W środę 14 X przypada Dzień Nauczyciela. Pamiętajmy o tych, którym wiele zawdzięczamy, bo wdzięczność jest cechą ludzi z dobrego kruszcu.

 6. W czwartek 15 X liturgiczne wspomnienie św. Teresy od Jezusa, a w piątek 16 X wspomnienie św. Jadwigi Śląskiej. Wszystkim solenizantkom i solenizantom składamy serdeczne życzenia zdrowia, Bożego błogosławieństwa i opieki świętych patronów.

 7. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się tydzień misyjny. Ofiary składane na tacę zostaną przeznaczone na misje.

 6. Intencje mszalne w tym tygodniu

pn 12. X g. 18.00 + Wandy Kowalczyk – gregoriańska 1

wt 13. X g. 7.00 + Wandy Kowalczyk – gregoriańska 2

śr 14. X g. 18.00 O zdrowie, błogosławieństwo Boże i opiekę Matki Bożej dla całej ​​​​ rodziny

czw 15. X g. 7.00 + Wandy Kowalczyk – gregoriańska 4

pt 16. X g. 18.00 + Wandy Kowalczyk – gregoriańska 5

sob 17. X g. 18.00 + Jadwigi Duckiej

ndz 18. X g. 9.00 + Jadwigi Szymańskiej, Feliksa, Jana i Czesława Karasiewicz

g. 11.00 + Jadwigi i Romana Kostrzewów

Naszym parafianom i gościom życzymy miłej niedzieli oraz dobrego i błogosławionego tygodnia.

Parafia Matki Bożej Loretańskiej

ul. Kościelna 2

05-254 Kuligów

Proboszcz ks. Zbigniew Kloch

tel. 29-758-00-30

mail: kancelaria@parafiakuligow.pl