2 sierpień 2015 r. XVIII niedziela zwykła

1. Dziś z racji I niedzieli miesiąca po Mszy św. o godz. 11.00 wystawienie Najświętszego Sakramentu i adoracja Eucharystyczna.

2. W ramach duchowego przygotowania do Konsekracji kościoła w niedziele poprzedzające Uroczystość głoszone będą tematyczne kazania. Czas jaki dzieli nas od Konsekracji przeżyjmy w namyśle nad znaczeniem Sacrum w życiu osobistymi wspólnotowym oraz w duchu wdzięczności za naszą świątynię. Włączmy też tę intencję do swojej prywatnej modlitwy.

3. Uroczystość Poświęcenia kościoła – podobnie jak wesele w rodzinie – wymaga także naszej mobilizacji finansowej.Gdyby parafianie a także nasi goście związani z Kuligowem chcieli i mogli wspomóc materialnie to przedsięwzięcie
to przedstawiciele Rady Parafialnej za tydzień i za dwa tygodnie po każdej niedzielnej Mszy św. będą zbierać na ten cel dobrowolne ofiary. Ofiary można także składać bezpośrednio u ks. proboszcza.

4. Za tydzień 9 sierpnia po Mszy św. o godz. 11.00 kolejne spotkanie Rady Parafialnej.

5. W czwartek 6 sierpnia Święto Przemienienia Pańskiego. Ze względu na uroczystości odpustowe w Radzyminie Msza św. w naszym kościele tylko rano o godz. 7.00.

6. W najbliższy piątek przypada I piątek miesiąca. Możliwość spowiedzi przed Mszą św. wieczorną od godz. 18.00.

7. W przyszłą niedzielę ofiary składane na tacę w całej naszej diecezji będą przeznaczone na dom Świętej Siostry Faustyny.

8. Zapowiedzi przedślubne. Sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Michał Paweł Bogusławski, kawaler oraz Iwona Łazicka, panna oboje z parafii tutejszej – zapowiedź druga. Tych narzeczonychi wszystkich przygotowujących się do sakramentu małżeństwa polecamy modlitwie całej wspólnoty parafialnej.
Gdyby ktoś znał przeszkody prawne istniejące między w/w osobami prosimy o informacje do naszej kancelarii.

9. W minionym tygodniu odnowiono zakrystię i kancelarię a także zamontowano nowe tuby na zewnątrz kościoła.

10. Intencje mszalne w tym tygodniu
pn     3.08     g. 19.00   +  Janusza Pielaka – gregoriańska 22
wt     4.08     g. 19.00   +  Janusza Pielaka – gregoriańska 23 oraz w intencji zmarłych poleconych w wypominkach z racji I wtorku m-ca
śr      5.08     g. 18.00   + Kazimierza Kasprzyckiego. żołnierza AK w Batalionie Chrobry I w 71 r. śm. oraz za wszystkich pomordowanych i zmarłych  w czasie Powstania Warszawskiego, w tym za pomordowanych mieszkańców Woli w zbiorowym mordzie w dniu 5.08.1944 r. (była to tzw. Rzeź Woli – zginęło wówczas ok. 60 tys. osób).
g.  19.00  +  Janusza Pielaka – gregoriańska 24

czw     6.08   g.  7.00    +  Janusza Pielaka – gregoriańska 25

pt        7.08   g. 19.00   +  Janusza Pielaka – gregoriańska 26
g. 19.30   + Zenona Czaplińskiego

sob      8.08  g.  18.00  + Jana i Janiny Madejak oraz Józefa i Henryka
g. 19.00   +  Janusza Pielaka – gregoriańska 27

ndz     9.08   g.   9.00   rez.
g.   11.00 + Marianny i Aleksandra Pawlak oraz dziadków i pradziadków
.
g.   13.00    Intencja dziękczynna z prośbą o błogosławieństwo Boże i potrzebne łaski dla Marleny i Magdy w 18 r. urodzin
g.   15.00   + Janusza Pielaka – gregoriańska 28

11. Wszystkie ogłoszenia znajdziemy też w gablocie na zewnątrz kościoła i na stronie internetowej naszej parafii.

Naszym parafianom i gościom odpoczywającym w Kuligowie życzymy miłej niedzieli, oraz dobrego i błogosławionego tygodnia !

Parafia Matki Bożej Loretańskiej
ul. Kościelna