26 lipiec 2015 XVII niedziela zwykła

Opublikowane przez Proboszcz w dniu

  1. Konsekracji naszego kościoła w czasie parafialnego odpustu w niedzielę 23 sierpnia o godz. 12.00 dokona nie jak wcześniej informowaliśmy nasz Ordynariusz Arcybiskup Henryk Hoser, ale biskup Senior naszej diecezji Kazimierz Romaniuk. Czas jaki dzieli nas od tego pięknego wydarzenia przeżyjmy w duchu radości i wdzięczności za naszą świątynię i parafię. W duchu jedności otoczmy też modlitwą wszystkich Księży Biskupów naszej diecezji.
  1. Dzisiaj z racji wspomnienia św. Krzysztofa patrona podróżujących po każdej Mszy św. poświęcenie pojazdów i błogosławieństwo kierowców.
  1. Dzisiaj też po Mszy św. o godz. 11.00 spotkanie Rady Parafialnej na plebanii.
  1. Niedziela z racji liturgicznego pierszeństwa oddala obchodzone 26 lipca wspomnienie św. Joachima i św. Anny rodziców Maryi a dziadków Pana Jezusa. Są oni patronami wszystkich babć i dziadków. Pamiętajmy o bliskich w modlitwie okazując im należny szacunek i wdzięczność.
  1. W ostatnim czasie na plebanii dokonano gruntownego remontu łazienki oraz odmalowano pomieszczenia w części mieszkalnej. W tym tygodniu planujemy odnowienie zakrystii i kancelarii. Za ofiarowanie firan, zasłon i wykonanie wszystkich prac montażowych bardzo serdecznie dziękuję rodzinie państwa Majewskich i Rossów z Marek.
  1. W najbliższym czasie sakramentalny związek małżeński mają zamiar zawrzeć następujące osoby: Michał Paweł Bogusławski, kawaler oraz Iwona Łazicka, panna oboje z parafii tutejszej – zapowiedź pierwsza. Tych narzeczonych, wszystkich zakochanych i przygotowujących się do sakramentu małżeństwa polecamy modlitwie całej wspólnoty parafialnej. Gdyby ktoś znał przeszkody prawne istniejące między w/w osobami prosimy o informacje do naszej kancelarii.
  1. Intencje mszalne w tym tygodniu

pn     27.07  g. 19.00   +  Janusza Pielaka – gregoriańska 15
wt     28.07  g.   9.00    O Boże błogosławieństwo i potrzebne łaski dla Marty z racji imienin
g.  19.00   + Janusza Pielaka – gregoriańska 16

śr      29.07  g. 19.00    +  Janusza Pielaka – gregoriańska 17

czw   30.07  g.   7.00   +  Janusza Pielaka – gregoriańska 18

pt      31.07  g. 19.00    +  Janusza Pielaka – gregoriańska 19

sob      1.08  g. 19.00    +  Janusza Pielaka – gregoriańska 20

ndz   2.08     g.   9.00   + Janiny i Kazimierza Mańk,  Józefy, Aleksandra i Tadeusza Więcek

g. 11.00   + Haliny Buta w 21 r. śm.

g. 15.00   + Janusza Pielaka – gregoriańska 21

  1. Wszystkie solenizantki Anny, Hanny i Marty otaczamy modlitwą, życzymy zdrowia i pomyślności, a naszym parafianom i gościom odpoczywającym w Kuligowie życzymy miłej niedzieli, dobrej pogody oraz błogosławionego tygodnia !