Relacja video z konsekracji kościoła w Kuligowie

« z 16 »

Konsekracja kościoła w Kuligowie ul. Kościelna 2, Kuligów, 23 sierpnia 2015.

W niedzielę 23 sierpnia Bp Kazimierz Romaniuk, Biskup Senior Diecezji Warszawsko-Praskiej, dokonał konsekracji kościoła w parafii Matki Bożej Loretańskiej w Kuligowie.

źródło: http://diecezja.waw.pl/4287
autor: Magdalena Kowalewska


Zdjęcia z konsekracji kościoła część 1:

« z 4 »


Zdjęcia z konsekracji kościoła część 2 – autorstwa p. Dagmary Jaworskiej:

« z 11 »

 • Cud powszedni
  Rozmnożenie chleba jest zapowiedzią ostatniej wieczerzy, czyli ustanowienia Eucharystii, i zarazem wstępem do tzw. mowy eucharystycznej.
 • Blisko wszystkich, którzy Go wzywają
  Jezus pyta: Gdzie kupimy, aby oni się najedli? A przecież „wiedział, co ma czynić” (J 6,6). Jezus wie o każdym głodzie i zna każdą sytuację, w jakiej jestem. I wie, co ma robić. Zawsze.
 • Powołanie i decydujące momenty
  Życie w zgodzie z własnym powołaniem nie jest tym samym co życie w zgodzie z samym sobą. Wielu jest ludzi wewnętrznie rozbitych.
 • Typologiczne nakarmienie głodnych
  Głodnych nakarmić – to jeden z katechizmowych uczynków miłosierdzia względem ciała. Jest realizacją obowiązku miłości względem bliźniego, który Biblia przekazuje już w Starym Testamencie.
 • Krok wiary
  Gdyby Jezus rozmnożył chleb, a potem powiedział apostołom: „A teraz, panowie, zajmijcie się dystrybucją”... Ale nie… Zastosował „mnożenie przez dzielenie” i wysłał uczniów z kawałkiem chleba i ryby w dłoni. Mogli się solidnie wygłupić. Gdyby nie ruszyli się z miejsca, tłum pozostałby głodny. Uczynili krok wiary i usłyszeli: Zbierzcie pozostałe ułomki, aby nic nie zginęło. (J 6,12)
 • Owce bez pasterza
  Religijne przywództwo nad narodem wybranym jest przedstawiane w Biblii często za pomocą obrazu pasterza, który prowadzi powierzone mu stado i opiekuje się nim.
 • Uleczyć z wrogości
  Hanna Arendt opisywała rządy totalitarne, które – dążąc do monopolu władzy – wywoływały w społeczeństwie wzajemną wrogość.
 • Weź oddech!
  Ta Ewangelia pasuje doskonale na czas wakacji. Jezus zaprasza nas do odpoczynku. Mamy dziś z tym problem.
 • Szpaler ze smartfonów na powitanie Papieża
  Za pomocą trzymanych w dłoniach smartfonw z włączonymi ekranami Meksykanie chcą stworzyć korytarz świetlny, ktrym Franciszek przejedzie 12 lutego wieczorem z lotniska do nuncjatury apostolskiej. Trasa ta ma długość 19 km.
 • Papieskie przesłanie do Meksykanów
  Przyjeżdżam jako misjonarz miłosierdzia i pokoju zapewnił Franciszek w wideo skierowanym do mieszkańcw Meksyku,wyemitowanym przed rozpoczynającą się 12 lutego wizytą w tym kraju.
 • Przeciw wykorzystywaniu nieletnich
  Papieska Komisja ds. Ochrony Nieletnich podczas swych tygodniowych obrad w Watykanie wypracowała kolejne inicjatywy walki z tymi przestępstwami w Kościele wynika z komunikatu opublikowanego przez Biuro Prasowe Stolicy Apostolskiej.
 • Bohaterom polskiego morza
  10 lutego 1920 r. gen. Jzef Haller wraz z ministrem spraw wewnętrznych Stanisławem Wojciechowskim oraz nową administracją wojewdztwa pomorskiego dokonali w Pucku symbolicznych zaślubin Polski z Bałtykiem.
 • Kard. Marx: Niemcy nie są w stanie przyjąć wszystkich cierpiących z całego świata
  Przewodniczący niemieckiego episkopatu opowiedział się za ograniczeniem liczby przyjmowanych uchodźcw.
 • "Misjonarz na Post"
  Po raz trzeci rozpoczyna się oglnopolska inicjatywa Misjonarz na Post. Jej celem jest wsparcie duchowe polskich misjonarzy. Na całym świecie pracuje ich 2085.
 • Prezentacja Orędzia na Dzień Chorego
  W klasztorze ojcw bonifratrw w Warszawie odbyła się 8 lutego prezentacja orędzia papieża Franciszka na XXIV Światowy Dzień Chorego. Jest on obchodzony co roku 11 lutego, we wspomnienie Matki Bożej z Lourdes.
 • Przed premierą filmu "Cierń Boga"
  To pierwszy film o Jezusie widzianym oczami apostołw mwi Michał Kondrat, dystrybutor filmu, ktry 19 lutego wchodzi do polskich kin.
 • Indie. Krewni zabili 17-latkę, bo nosiła dżinsy
  Do zdarzenia doszło w wiosce Savreji Kharg w dystrykcie Deoria, jednym z najsłabiej rozwiniętych w kraju. Neha uparła się, że będzie nosić spodnie. Jej mama doniosła na zabójców, którzy byli ich krewnymi.
 • “Polska zalana piwem” - alarmistyczny raport Klubu Jagiellońskiego
  Piwa pijemy więcej niż wody i to ono według ekspertów odpowiada za wzrost spożycia alkoholu w ciągu ostatniego ćwierćwiecza w Polsce – alarmuje Klub Jagielloński w raporcie “Polska zalana piwem”. Z danych wynika, że to właśnie piwo stanowi obecnie główne źródło alkoholizowania w polskich domach.
 • Porwana i zmuszona do małżeństwa hinduistka wróciła do domu
  Mniejszość religijna w Pakistanie odniosła niezwykle rzadkie w tym kraju zwycięstwo w walce z procederem przymusowych małżeństw i konwersji kobiet na islam. Po pół rok walki o wolność do domu wróciła właśnie Reena Meghwar, pakistańska hinduistka uprowadzona i przymusowo wydana za mąż za muzułmanina.
 • Krzyk kard. Bo: Nasz kraj przeżywa prawdziwą apokalipsę!
  Z kolejnym dramatycznym apelem o pomoc zwrócił się do wspólnoty międzynarodowej przewodniczący episkopatu Birmy. „Nasz kraj jest na krawędzi przetrwania. Głód i koronawirus sprawiają, że przeżywamy prawdziwą apokalipsę” – podkreślił kard. Charles Bo. W kraju brakuje żywności i lekarstw, a działania junty wojskowej uniemożliwiają niesienie jakiejkolwiek skutecznej pomocy.
 • Bułgarski minister zdrowia: Gdyby zaczęto od szczepień starszych osób można było uratować 10 tys. ludzi
  Gdyby poprzedni rząd Bułgarii, wzorem innych państw unijnych, dał pierwszeństwo w szczepieniach przeciw Covid-19 osobom starszym, moglibyśmy uratować życie 10 tys. osób - powiedział w środę w parlamencie minister zdrowia Stoiczo Kacarow.
 • Hiszpania: Sąd uniewinnił psycholożkę ukaraną za prowadzenie terapii dla osób homoseksualnych
  Hiszpański sąd uniewinnił katolicką psycholożkę Elenę Lorenzo, ukaraną w 2019 r. przez władze wspólnoty autonomicznej Madrytu kwotą 20 tys. euro za prowadzenie terapii dla osób homoseksualnych. Hiszpanka prowadząca szkolenia z zakresu seksualności zapłaciła karę w 2020 r. dzięki ofiarności darczyńców, zarówno osób indywidualnych jak i organizacji społecznych, m.in. katolickich.
 • Rośnie liczba ataków na chrześcijan w Europie
  W ostatnich latach zwiększa się liczba przestępstw na tle religijnym w stosunku do chrześcijan w Europie, w tym m.in. w Szkocji. Przykładem może być ostatni atak na księdza, który miał miejsce w kościele archikatedralnym w Edynburgu.
 • Papież na pogrzeb „kucharza ubogich”: Uczył chodzić drogą Ewangelii
  „Uczył nas chodzić drogami Ewangelii. Jego miłość do ubogich, codzienne zaangażowanie i wielka hojność są zachęcającym świadectwem” – napisał Papież Franciszek w telegramie kondolencyjnym po śmierci Dino Impagliazzo, znanego w Rzymie „kucharza ubogich”. Karmił codziennie ponad 300 osób między stołecznymi stacjami kolejowymi wraz z podążającymi za nim od lat wolontariuszami.
 • Foteliki z ISOFIX – sprawdź, dlaczego warto je wybrać!
  Przewożenie w samochodzie dziecka o wzroście do 150 cm i wadze do 36 kg wymaga użycia fotelika. Na rynku dostępnych jest wiele modeli, a te różnią się między nie tylko parametrami, ale – między innymi – sposobem montażu. Do jednego ze szczególnie polecanych należy system ISOFIX. Czym wyróżniają się foteliki z ISOFIX? Dlaczego warto je […]
 • Modne czapki dla dziewczynki – przekonaj swoją córkę do noszenia czapek!
  Czy należysz do grona rodziców, którzy od swojej pociechy często słyszą “Mamo, ale ja nie chcę czapki”? Jeżeli Ty też nieustannie walczysz ze swoją pociechą i przypominasz jej o konieczności noszenia latem nakrycia głowy, to mamy dla Ciebie kilka sprawdzonych sposobów na przekonanie malucha, że czapki dla dziewczynki i czapki dla chłopca sa jak najbardziej […]
 • Co sprawiam że perfumy Dior są tam wyjątkowe?
  Jednymi z najbardziej rozpoznawalnych perfum na świecie są perfumy marki Dior, są to perfumy które cechuje wyjątkowość. Dzięki dobraniu wyjątkowych nut zapachowych są to zapachy bardzo oryginalne, które odróżniają się od innych marek. Oczywiście są to perfumy kierowane głównie dla kobiet, wykorzystywane zostały nuty cytrusowe, które w połączeniu z nutami kwiatowymi pozwalają na otrzymanie perfum […]
 • Jak dbać o samochód, by cieszyć się nim długie lata?
  Bezawaryjność i piękny wygląd samochodu na długie lata to marzenie każdego właściciela auta. Przy odpowiedniej pielęgnacji auta może zostać spełnione! Przeczytaj ten krótki poradnik, by dowiedzieć się, jak dbać o samochód, żeby nawet po wieloletnim użytkowaniu wciąż wyglądał jak z salonu. Pielęgnacja lakieru samochodowego Ze wszystkich elementów pojazdu to oczywiście karoseria jest najczęściej wystawiona na […]
 • Moda damska – jak z niej korzystać?
  Czym właściwie jest moda? Otóż są to ogólnie przyjęte trendy, które w pewnym momencie uznajemy za atrakcyjne i wartościowe. W kontekście ubraniowym modę tworzą oczywiście styliści i projektanci. Zwykle to oni narzucają ludziom pewne schematyczne rozwiązania i wskazują na to, co w danym sezonie warto nosić, a z czego lepiej zrezygnować, prezentując różne propozycje głównie […]
 • High Need Baby – jak radzić sobie z wymagającymi większej uwagi dziećmi?
  High Need Baby to pojęcie, które przyjęło się na określenie dzieci, które wymagają wzmożonej troski i uwagi. Jednak nie jest to termin medyczny, gdyż u pociech tych nie diagnozuje się żadnych zaburzeń. Maluchy, których określa się tym mianem, są niekiedy utrapieniem rodziców z uwagi na nadaktywność psychoruchową i wrażliwość na bodźce zewnętrzne, mimo dobrego zdrowia. […]
 • Smartwatch – inteligentna opaska. Na co zwrócić uwagę przy wyborze zegarka?
  Smartwatch to urządzenie, które szturmem podbiło serca milionów ludzi na świecie. Posiada ono wiele funkcji, takich, jak odbieranie połączeń, odpisywanie na wiadomości czy płacenie za zakupy w sklepie. Jest to nowoczesny zegarek, który ułatwia funkcjonowanie, towarzysząc w różnych sferach. Na rynku nowoczesnych technologii istnieje wiele modeli tego urządzenia, co nie ułatwia wyboru. Wskazujemy, na co […]
 • Soczewki kontaktowe – na co zwrócić uwagę przy zakupie?
  Soczewki kontaktowe mają za zadanie poprawić komfort i jakość widzenia. Odpowiedni wybór sprzętu jest bardzo ważny, dlatego podczas robienia zakupu należy zwracać uwagę na detale. Nieodpowiednio dobrane mogą znacząco wpłynąć na odbieranie przed oczy wrażeń wzrokowych. Na co więc zwrócić uwagę przy wyborze? Przedstawiamy aspekty, które mają istotne znaczenie dla jakości pracy urządzenia. Jaką funkcję […]

Parafia Kuligów


Fatal error: Call to undefined function array_column() in /wp-content/plugins/photo-gallery/frontend/views/view.php on line 9